Kennel Thurisaz sünd

Published on 26. november 2021, kell 19:46

Kuidas kennel ja esimese pesakonna kutsikad nimed said...

Siis, kui Luise Tšehhist võtsime...

ei mõelnud me kenneli loomisest ega arvanud, et nelja aasta pärast sünnib Luisele pesakond. Pärast edukat näitusekarjääri, suurepäraseid tulemusi veokoeraspordivõistlustel ja terviseuuringu tulemuste saamist otsustasime, et teeme Luisele pesakonna. Häid omadusi oli palju, mida pärandada. 
Selleks tuli läbida kasvatajakoolitus ja luua kennel, aga, mis nimeks?

Kennelile nime otsimine

Hakkan alati suure tuhinaga nimesid mõtlema ja genereerisin ühtekokku julgelt üle 30ne nimevariandi. Toon siinkohal mõned näited:

  • Alaskan Breeze
  • Nordlings 
  • Nordic Whiteout 
  • Wulfings 

Lõpuks polnud  ma ikka ühegagi rahul, sest tundus, et nende taga pole piisavalt tugevat mõtet.
Oman bakalaureusekraadi koreograafia erialal ning loov mõtlemine pole mu jaoks võõras, sellele vaatamata on lõplikud nimed alati välja mõelnud elukaaslane Hardi.  Muide on ka Instagrami konto @luisemuut nimi tema looming. 
Meile mõlemale meeldivad ajaloo ainetel loodud teleseriaalid nagu Outlander, Peaky Blinders ja eriti Viikingite ajastu temaatika: Vikings, The Last Kingdom jne.  Seega pole ime, et kenneli nimi on üks Viikingite ruunidest. 😁

Thurisaz?

Ruunid on olnud kasutuses tähestikuna, kuid nende abil on ka ennustatud. Ruunidele on alati omistatud tugevat väge.

Nimi Thurisaz tuleb mütoloogiast pärit kõue jumalast Thorist. Ruun sümboliseerib vastupidavust ükskõik millisele jõule, olgu selleks siis äike, viha või ahnus. Thurisaz on väga tugev kaitse Ruun.

ESIMESE PESAKONNA KUTSIKATE NIMED

Kutsikatele nimede mõtlemist alustasin samal ajal kenneli nime mõtlemisega. Kõik pesakonna kutsikate nimed algavad ,,L'' tähega ema Lafayette ''Luise'' järgi. Tiitlid said kutsikad ette nimega sobivuse järgi, muud seost pole. 

Kõige ette tuleb Eesti kennelites kenneli nimi ja järgneb kutsika nimi, mis passi kirjutatakse. 

Kuna pesakonnas oli ainult üks emane kutsikas ja ma ei tea veel, kas Luise tulevikus veel ühe pesakonna saab, siis otsustasin, et emane saab ema järgi nimeks
Thurisaz Lady Lafayette ''Lafa.''
Luise nimi passis Lafayette Lui od Ledové královny. 
Lafa on isaste keskel sündinuna üks paras pujään. Temal juba enesekindlusega probleeme pole. 
Sündis kolmandana.

Mulle on pikalt väga meeldinud nimi Lancelot. Nimi jäi meelde filmist First Knight. Teadsin ammu enne pesakonna sündi, et väiksena kõige silmapaistvama välimusega kutsikas saab endale sellise nime.
Thurisaz Sir Lancelot ''Lance''
Lance sündis pesakonna suurimana ja on ka seda praegu. Tal on ühena kahest kutsikast Luise mask. Ta oli pesakastis üks julgematest, imetlesin alati ta liikumist. 
Sündis teisena. 

Thurisaz Lord Lucifer ''Espen''
oli tillukesena üks suur vinguja, talle ei sobinud miski ja õiendas kuni nelja nädalaseks saamiseni pidevalt. Meie suureks üllatuseks muutus Lucifer ühtäkki üsna malbeks ja polnud enam oma nime vääriline. Loovutusajaks oli ta kõige tagasihoidlikum kutsikas ja väga viisaka käitumisega.
Nime sai ta teleseriaali Lucifer järgi. 
Sündis esimesena. 

Thurisaz Legendary Leonardo ''Lego''

Kuna Lego oli algusest peale kõige pisem, siis muretsesin ta pärast enim. Enne, kui kogu pesakond sööma asus,  andsin alati talle ja jälgisin ta arengut. Peagi sai selgeks, et kõik on korras ja ta on võrreldes õe ja vendadega lihtsalt väiksem. Lego on kõige enam oma ema Luise moodi. Nimi Leonardo on paljudel legendaarsetel inimestel nagu Leonardo da Vinci, Leonardo DiCaprio, Leonardo Fibonacci jne. 
Sündis neljandana. 

Thurisaz King Lazarus ,,Lassu''
Ta on üks nunnu ja uhke karvapall. Hetkel tundub, et ta on pesakonnas kõige rikkalikuma karvkattega. Nimi kujunes talle teda vaadates ajapikku välja. Lazaruse nimi on inspireeritud pühakust: Lazarus of Bethany (Püha Laatsarus.) Kuna Lassu sünd oli keeruline ja me olime üliõnnelikud, et kõik hästi lõppes, siis tundus see nimi talle enim sobivat. 
Sündis viiendana. 

Ükskõik, mis lõpuks millelegi või kellelegi nimeks panna, on ikka neid, kellele ei meeldi või ei saa aru, miks?
Tähtis on tegelikult ikka see, et endale meeldib. 🥰

Kui Sulle meie blogi meeldib, siis kirjuta kommentaar, anna tagasisidet või jaga oma kogemust. Sinu e-posti aadress ei kuulu avalikustamisele ning on näha vaid kodulehele haldajale. 
Kõike kaunist! 🧡 

Add comment

Comments

There are no comments yet.