Alaska malamuut Luise
Siberi husky Archi
Siberi husky Primmu

Alaska malamuut Lafa

Kaasomandis, kes meiega koos ei ela, on emane malamuut Lafa. Ta on hetkel juuniorieas. Hindan kõrgelt tema iseloomu, liikumist ja veotahet. Edasised plaanid sõltuvad sellest, kuidas välimik areneb ning mida näitavad terviseuuringute tulemused. 

Meie kennelis elab kolm väga erinevat tõukoera. Iseloomude poolest võiks öelda, et ainuke, mis neis sarnast on, on see, et kõik on koerad.😃

Kui üldiselt on Siberi husky malamuudist turjakõrguselt madalam, siis meil on vastupidi. Seda seetõttu:

  1. Luise on emane, Archi isane. Isased on emastest koertest kõrgemad. Tavaliselt ongi emane malamuut umbes sama kõrge, kui isane husky.
  2. Archi on tööliini husky ja tunduvalt kõrgem kui näituseliin. Pikemad jäsemed võimaldavad kiiremat jooksutempot.

Kui Luise sai võetud alguses vaid perekoeraks, siis Archi tuli kennelisse just seetõttu, et perel tekkis lisaks näitustele ka suur huvi veokoeraspordi vastu. Endiselt on säilinud huvi töötavate näituseliini malamuutide vastu ja seetõttu jätsime kaasomandisse ühe emase koera Luise esimesest pesakonnast. 
Kui on tahe ja võimalus pidada rohkem kui ühte koera, siis igal juhul soovitan, sest vaatamata sellele, et Archi ja Primmu vahel Luise oma totrustega närvi ajavad on neil kõigil siiski lõbus koos aega veeta, kui pererahval muud toimetused on. Puhta tööliini husky Primmu võtmine elukorraldust suurt ei muutnud, kahelt koeralt kolmele üleminek läks lihtsalt.
Meie kolme koera omavaheline klapp on hetkel super. Oleme algusest peale viinud riski mittesobivuse tekkimiseks miinimumini. Isane koer Archi sai võetud emase kõrvale. Primmu võeti pesakonnast, kus iseloomult on koerad pigem rahulikud. Meile tundus, et pigem lepib Luise teise emasega, kui Arch teise isasega. 
Loe meie koerte saavutuste kohta ja nende täpsemat kirjeldust alalehtedelt. 
Luise
Archi
Primmu

Magdalena Donerstak
info@kennelthurisaz.eu
+372 53 444 661