Alaska malamuut Lafa

Kaasomandis, kes meiega koos ei ela, on emane malamuut Lafa. Hindan kõrgelt tema iseloomu, liikumist ja veotahet. Otsus sai tehtud, et koera aretuses ei kasuta. 

Alaska malamuut Fiona

Alaska malamuut Luise
Siberi husky Archi
Siberi husky Primmu

Meie kennelis elab neli väga erinevat tõukoera.
Iseloomude poolest võiks öelda, et ainuke, mis neis sarnast on, on see, et kõik on koerad.😃

Kui üldiselt on Siberi husky malamuudist turjakõrguselt madalam, siis meil on vastupidi. Seda seetõttu:

  1. Luise on emane, Archi isane. Isased on emastest koertest kõrgemad. Tavaliselt ongi emane malamuut umbes sama kõrge, kui isane husky.
  2. Archi on tööliini husky ja tunduvalt kõrgem kui näituseliin. Pikemad jäsemed võimaldavad kiiremat jooksutempot.

Magdalena Donerstak
info@kennelthurisaz.eu
+372 53 444 661

Kui Luise sai võetud alguses vaid perekoeraks, siis Archi tuli kennelisse just seetõttu, et perel tekkis lisaks näitustele ka suur huvi veokoeraspordi vastu. Endiselt on säilinud huvi töötavate näituseliini malamuutide vastu ja seetõttu jätsime kaasomandisse ühe emase koera Luise esimesest pesakonnast ja 2024. aasta aprillis tuli perre emane Alaska malamuut Fiona kennelist Bestsnowpearls.
Kui on tahe ja võimalus pidada rohkem kui ühte koera, siis igal juhul soovitan, sest vaatamata sellele, et Archi ja Primmu vahel Luise oma totrustega närvi ajavad on neil kõigil siiski lõbus koos aega veeta, kui pererahval muud toimetused on. Puhta tööliini husky Primmu võtmine elukorraldust suurt ei muutnud, kahelt koeralt kolmele üleminek läks lihtsalt ja kolmelt neljale samuti.
Meie nelja koera omavaheline klapp on hetkel super. Oleme algusest peale viinud riski mittesobivuse tekkimiseks miinimumini. Isane koer Archi sai võetud emase kõrvale. Primmu võeti pesakonnast, kus iseloomult on koerad pigem rahulikud. Meile tundus, et pigem lepib Luise teise emasega, kui Arch teise isasega. Fionast on muidugi veel vara rääkida, aga arvestades tema käitumist teiste pesakonnakaaslastega, on lootust, et kutsikas areneb tasakaalukaks koeraks. 
Loe meie koerte saavutuste kohta ja nende täpsemat kirjeldust alalehtedelt. 
Luise
Archi
Primmu
Fiona