Kellele ja miks veokoerasport?

Published on 1. mai 2021, kell 16:36

Kui Luise võtsime olime 100% malamuudiusku.
Veokoeraspordiga tutvudes arvasime, et jääme Alaska malamuudi tõule truuks, aga nüüdseks on lisandunud meie perre üks üliaktiivne ning  suure spordipotentsiaaliga tööliini Siberi husky Archi. 
Luise esimene võistlus meie vastavastatud spordis oli 2019. a talvel suusaveos ja edasi jätkas rattaveos. 

Nüüd eelistame eelkõige tõukerattavedu, sest meie meelest näeb koostööd enim just sellel alal. Jalgrattaga on võimalik sõita ka nii, et koer üldse tõmbama ei peagi. Alade valik on lai ja eraldi all toodud. Olemas on eraldi vanuseklassid, mis määratakse inimese, mitte koera vanuse järgi. Leia veokoeraspordi aladest endale sobiv, mida oma koeraga harrastada ning selleks ei pea olema sul mingit kindlat tõugu koer. Iga koer, kes sinuga sinu valitud alal sammu suudab pidada, on veokoer. Koerad jagunevad järgnevalt klassidesse: 

  • Põhjamaised kelgukoerad I– FCI registreeritud tõutunnistusega siberi huskyd. Klass avatakse siis, kui alale on registreerinud vähemalt 5 võistlejat, muidu võisteldakse koos avaklassi koertega. 
  • Põhjamaised kelgukoerad II - FCI registreeritud tõutunnistusega alaska malamuut, samojeedi koer, grööni koer, jakuudi laika, tšukotka kelgukoer ja kanada eskimokoer. Klass avatakse siis, kui alale on registreerinud vähemalt 5 võistlejat, muidu võisteldakse koos Siberi huskytega.
  • Avaklass (Open) – kõik ülejäänud koerad, kes ei kuulu FCI registreeritud tõutunnistusega põhjamaiste kelgukoerte kategooriatesse.  Koer võib olla ka tõutunnistuseta, tõulaadne ehk maakeeli krants. 

Loe kindlasti enne võistlusele registreerimist korraldajapoolset infot, sest see võib sõltuvalt korraldajast erineda. 

Lumeta alad

  • koerakross
  • tõukerattaklass ühe ja kahe koeraga
  • jalgrattavedu
  • käruklass alates kolmest koerast

Lumega alad

  • kelguklass alates kahest koerast
  • suusaklass ühe ja kahe koeraga 
  • pulkaklass

Veokoeraspordivõistlustel sai osaletud umbes aasta, kui saime tuttavaks Agirregoikoa kenneli asutajaga. Saime tema koertega trenni teha ning see, kuidas need koerad teistest kui postist mööda jooksid; kiirused, mis küündisid üle 30 km/h oli game changer. Järgmises blogipostituses juba täpsemalt sellest, kuidas Archi meie perre tuli. 

Kui Sulle meie blogi meeldib, siis kirjuta ka kommentaar, anna tagasisidet või jaga oma kogemust. Sinu e-posti aadress ei kuulu avalikustamisele ning on näha vaid kodulehele haldajale. 
Kõike kaunist! 🧡

Add comment

Comments

Erle Hermann
3 years ago

Väga vinge ja informatiivne blogi!