Mõttest teostuseni. Meie tööliini husky Archi

Published on 10. mai 2021, kell 17:24

Luise on alati pidanud võistlema Siberi huskydega, sest kunagi pole tulnud tema klassi viite koera kokku. Võisteldud sai algselt jalgrattaveos. Erinevatest võistlusklassidest loe lähemalt II blogipostitusest.  

Luise eesmärk rajal on üldiselt kedagi kätte saada ning edasi ei tule jooksmisest suurt midagi välja. Pidevalt saadi üks minut enne startinud võistleja kätte ning sellega olid selleks päevaks jooksud joostud.

Viimasel ajal on ta isegi mööda jooksnud, aga see, kellest mööda jooksti paneb samuti alati seejärel järgmise käigu sisse, sest tahab nüüd omakorda eesolijat püüda ning nii see trall finišijooneni jätkub. Paraku ei saa Luise oma täit potentsiaali tavaliselt võistlustel näidata, sest möödumine ei tule ikka välja. Oleme ühistreeningutel korduvalt üritanud, aga tulutult.

Hakkasime ühel päeval elukaaslasega mõtlema, et kas siis jäämegi lõputult proovima ning lootma, et äkki tuleb ka kunagi põhjamaiste kelgukoerte II klass kokku või võtaks siiski Siberi husky. Selge oli see, et lähitulevikus midagi meie malamuudiga saavutada polnud. 

Ühel päeval teatab meile töökoerte kenneli @kennelagirregoikoa asutaja, et nende töötav näituseliini emane on kutsikate ootel nende kõige võimekamast tööliini huskyst. 

Teade tuli kohe, kui selles suunas mõtlema hakkasime. Seedisime veidi seda infot ja mõtlesime, et mis imelik ajastus. Teadsime, et kuu pärast oli planeeritud ka 100% tööliini pesakond. 

Loogikavastaselt otsustasime, et tahame kutsikat just sellest pesakonnast, mis on näituseliin+tööliin. Teadsime, et geenid võivad mängida kätte erinevaid kaarte ja midagi loota ju ei tasu. Samas olime mingil moel kindlad, et sealt tuleb meie tulevane metsaradade kuningas. 😁

Oleme juba kõigile väljahõiganud, et maailmameistrivõistlused, siit me tuleme. Nüüd ei jää enam muud üle, kui elada oma lubaduste järgi. 😉

Archi on emalt saanud silma- ja karvavärvi. Samuti südikuse mitte alla anda. Isalt on päritud kehaehitus. Koera mõlemad vanemad on juhtkoerad. Archile silma vaadates ja temaga suheldes on vahel tunne, et räägiksid inimesega, sest tema ilmed ja see, kuidas ta oma wau-wau-wau keeles vastab, on nii ilmekas. Kui talle midagi ei meeldi, siis puhub ta ninasõõrmetest demonstratiivselt õhku välja. 

Oleme nii rahul ja õnnelikud, et valitud sai just Archi. 
Mida aeg edasi, seda enam mõistan, et ALATI tuleb kuulata sisetunnet. Kõik vastused on tegelikult olemas. 🥰

Kui Sulle meie blogi meeldib, siis kirjuta ka kommentaar, anna tagasisidet või jaga oma kogemust. Sinu e-posti aadress ei kuulu avalikustamisele ning on näha vaid kodulehele haldajale. 
Kõike kaunist! 🧡

Add comment

Comments

Erle Hermann
3 years ago

Teie special eritellimus sai rõõmuga täidetud :)