Algusest kuni selleni, et meie perre tuli aastal 2017 Alaska malamuut Luise

Published on 23. aprill 2021, kell 12:17

 

Tahtsin endale lapsest saadik koera, aga kuna elasime korteris ja vanaema oli koeravõtule vastu, siis möödus lapsepõlv vaid papagoisid vaadates.

Hiljem elukaasasega võtsime küüliku nimega Jumper, kes elas meiega kaheksa rõõmurohket aastat.

Pärast õpinguid Tallinnas tulime elukaaslasega tagasi kodulinna Pärnusse elama ning pärast mõnd aastat avanes võimalus soetada oma kodu. Tahtsime perre ka kohe koera võtta. Meil olid mõningad näitusemõtted, aga veospordist polnud kuulnudki. Algusest peale oli selge, et tahame kelgukoera. See mõte tekkis ilmselt tänu Paliveres elavatele sõpradele, kellel oli emane malamuut ning olid ka näitustel käinud. Just enne Luise võttu võtsid ka nemad uue malamuudikutsika ning teda nähes ei olnud enam kutsikavõtust pääsu. Me mõtisklesime kolme tõu vahel: Alaska malamuut, Siberi husky ja Samojeedi koer. Kaalusime erinevate tõugude plusse ja miinuseid, otsustasime, et Alaska malamuut. Eestis polnud sel hetkel ühtegi pesakonda, aga meil ei kannatanud oodata. Otsisin nii kaua, kuni leidsin, et just on broneeringu alt vabanenud Alaska malamuudi kutsikas Lafayette Lui. Tunne oli õige ja võtsin ka kohe kasvatajaga ühendust. Usalda oma sisetunnet!

Tuli välja, et tegemist on Tšehhi kenneliga ning mõtlesime, kuidas oma kaunitari kätte saada. Sai kokkulepitud, et nemad sõidavad meile Tšehhist Poola vastu. Mõeldud, tehtud. Olin eelnevalt teinud korraliku uurimustöö selle kohta, mis paberid peavad täpselt välismaalt ostetud koera puhul olema. Kokkusaades saime paberimajanduse korda ning nii sai Luise meile Poolas üle antud. 

Kuna suviti on mul õpetajana töötades puhkus, siis hakkasin suure hurraaga kohe Luisele trikke õpetama. Mulle tundus, et ta õpib nii kiiresti. Nüüdseks Archiga tean, et võimalik on õppida ka veel kiiremini. Kogemus. Pärast mõnede trikkide selgeks õppimist alustasin ka üsna varakult näitusetreeninguga. Kunagi pole liiga vara koera õpetamisega tegelema hakata. Tundsin rõõmu kõigest, mida ta omandas ja see oli imeline aeg. 

Kui Sulle meie blogi meeldib, siis kirjuta ka kommentaar, anna tagasisidet või jaga oma kogemust. Sinu e-posti aadress ei kuulu avalikustamisele ning on näha vaid kodulehele haldajale. 
Kõike kaunist! ­čží

Add comment

Comments

Ruth Parman
2 years ago

Heihei!:) Nii tore on lugeda koeraseiklustest ja oleme ise just plaanimas koerav├Áttu ning unistame ka just malamuudist! Uurime parasjagu maad ja ehk ├Ánnestub endalegi ├Áige pea ├╝ks vahva pereliige lisaks saada.