kutsikasoovist ostuni

OOTEJÄRJEKORD ja KUTSIKA SOBIVUS

1. Ootejärjekord kutsikasoovijatest tekib selle järgi, millal kasvatajaga ühendust võeti.
Mida varem on kasvatajaga ühendust võetud, seda eespool ollakse nimekirjas. 

2. Ootejärjekorras olemine ei garanteeri kutsika saamist oodatavast pesakonnast. Miks?
Sest algselt ei ole paarituse õnnestumine kindel. Samuti võivad kutsikale olla väga täpsed ootused: emane või isane, paarituseesmärgiga või mitte, värvus, iseloom jne. Võib-olla meil ei ole kahjuks ootustele vastavat kutsikat pakkuda.

UUE OMANIKU SOBIVUS ja KENNELI/PESAKONNAGA TUTVUMINE

3. Kenneli eluoluga saab tutvuda juba enne pesakonna sündi. Kui kutsikad on sündinud, siis tuleb kutsika huvilisel pesakonnaga tutvuda, kuid seda kohapeal kokkuleppel kõige varem alates sellest, kui kutsikad on 3-4 nädalased.  Mis järjekorras ja millal huvilised kutsikat valida saavad loe alt kuuenda punkti juurest. Kui huvi on kutsika vastu tekkinud juba enne pesakonna sündi, siis saab vestelda juba ka varem, näiteks Zoom rakenduse vahendusel või tutvuda kohapeal kenneli eluoluga. Kasvatajal on õigus keelduda kutsika müügist, kui ei pea mingil põhjusel seda kodu kutsikale sobilikuks. Eelistame alati pere, kus pererahval on kutsikale aega jagada tähelepanu, armastust ja hoolt. Eelistatud on ka näituse ja/või veokoeraspordi huvilised. 

BRONEERING

4. Kui kasvataja on otsustanud, et pere on kutsika jaoks sobilik ja tulevane omanik on kindel oma soovis kutsikat sellest pesakonnast võtta, siis saab teha kutsikasoovija broneeringu. Broneeringu summa on 300. Enne broneeringu tegemist puudub soovijal garantii kutsikat sellest pesakonnast saada. Broneeringu võib teha juba ootejärjekorras olles, kui soovitakse kindlasti selle pesakonna kutsikat. Pärast broneeringu tegemist ei ole võimalik broneeringust loobuda. Broneeringutasu maksab kasvataja tagasi juhul, kui elusaid kutsikaid ei sünni või sünnib oodatust vähem ning broneeringu tegijale paraku pesakonnast kutsikat ei jätku. 
Kui mingil põhjusel pole võimalik broneeringu tegijal kutsikat sellest pesakonnast võtta, siis liigub broneering järgmisele kenneli pesakonnale. Enne broneeringu tegemist tutvuda ostu-müügi lepingu tingimustega. 

KUTSIKA HIND JA PAARITAMISE ÕIGUS

5. Siinkohal juhin tähelepanu, et kutsika ostuga ei kaasne õigust koera tulevikus paaritada. Koera paaritamine on keelatud ja selle punkti rikkumine toob kaasa leppetrahvi. Seega soovitame koer kastreerida/steriliseerida siis, kui ta on saanud täiskasvanuks (18 kuud), et ei sünniks soovimatuid pesakondi. Paaritusõiguse võib anda kasvataja kutsikamüügi hetkel ning seda vaid kogemustega kasvatajatele, kes on EKL liige. Paaritusõigust saab taotleda ka hiljem, aga kasvatajal on õigus keelduda õiguse andmisest, kui näiteks ei ole terviseuuringute tulemused piisavalt head või puudub soovitud näitusehinne. Paaritusõiguse eest tuleb tasuda kutsikahinnale lisaks. Kutsika hinda küsi kasvatajalt. 
Miks nii?
Sest see töö, mida nõuab kenneli loomine, kutsikate kasvatamine, maine hoidmine, on tohutu. Tahame hoiduda võimalusest, et meie aretatud koerale võidakse hakata tegema järjest vastutustundetult pesakondi või kasutatakse aretusisasena. 

KUTSIKAVÕTT
6. Kutsikad lähevad uude koju umbes 8 nädalaselt. Kui kasvataja soovib pesakonnast ka mõne kutsika endale jätta, siis tema valib esimesena (kehtib ka kaasomandi puhul.) 7 nädalaselt saavad kutsikahuvilised valida kutsika järgneva järjekorra alusel: 1. esimene, teine jne broneeringu tegija 2. esimene, teine jne ootejärjekorras olija (kui on veel kutsikaid saadaval.) Müügihetkeks on kutsikad eakohaselt vaktsineeritud, omavad EL lemmiklooma passi, tõutunnistust, tehtud on ussikuur ja läbitud on tervisekontroll veterinaari juures. Pärast kogu kutsika maksumuse tasumist ei kuulu summa enam tagastamisele. Kui teil pole mingil põhjusel võimalik kutsikat enda juurde 8 nädalaselt võtta, siis hoolitseme kutsika eest ise, kuid seda lisatasu eest. Kutsikad vajavad palju hoolt ning algust tuleb teha juba ka lihtsamate käskluste õppimisega. Hind sisaldab toitu. Palun anda sellest aegsasti teada ning jõuame kindlasti kokkuleppele. 

Püüame alati arvestada kõikide ostjapoolsete soovidega. Meie eesmärk on, et õnnelik oleks nii
kutsikas, uus omanik, kui kasvataja! 🥰

KOERA TAGASTUS/UUE KODU LEIDMINE
7. Kui mingil põhjusel pole teil võimalik enam meie kennelist võetud koera eest hoolt kanda, siis saate ta meile uue kodu otsinguks tagastada. Teeme vajadusel enne tervisekontrolli, vaktsiini, ussikuuri jne. Tagastada tuleb kindlasti tõutunnistus ja pass. Dokumendid tuleb vormistada taas kasvataja nimele. Kui koer on tagasi kasvataja hoole all, siis on ta kennel Thurisaz omandis. Sõltumata koera vanusest ja asjaoludest ei kuulu kutsika osturaha tagastamisele. 

Võttes koera, võtad vastutuse. 

Lugemissoovitus

Organisatsioonid